Manicure japoński
Troska o paznokcie do niedawna była charakterystyczna przede wszystkim dla kobiet. 
Panowie, nawet jeśli również o nie dbali, musieli robić to niejako w ukryciu, ich starania o to, aby wygląd paznokci u rąk nie budził przerażenia, często nie tylko nie były doceniane, ale nawet stawały się przedmiotem kpin. 
Panowie woleli więc zachować w tajemnicy to, że wygląd paznokci nie jest dla nich sprawą drugorzędną. Na początku dwudziestego pierwszego wieku coraz skuteczniej walczymy jednak z podobnymi stereotypami, a to, co wywoływało nasze zdumienie i niezrozumienie, teraz może nas wyłącznie cieszyć. 
Nie powinniśmy dziwić się zatem, że manicure japoński polecany jest nie tylko paniom, ale również panom, a do tego zarówno kobiety, jak i mężczyźni poddają się mu z prawdziwą satysfakcją. 

Przyczyn takiego stanu rzeczy należy doszukiwać się przede wszystkim w prozdrowotnych zaletach wspomnianego zabiegu. Manicure nie tylko nadaje płytce paznokcia zdrowy połysk, ale również wzmacnia ją. Zabieg zalecany jest zatem przede wszystkim tym osobom, które do tej pory nie mogły poradzić sobie z problemem słabych, łamliwych i rozdwojonych paznokci, niedogodność ta dotykała zaś w takiej samej mierze kobiety, jak i mężczyzn.


Niestety, musimy pamiętać o tym, że istnieją również przeciwwskazania sprawiające, że wykonanie zabiegu nie tylko nie jest uważane za specjalistę za najlepsze rozwiązanie, ale nawet jest postrzegane jako rozwiązanie, które może przyczynić się do powstania poważnych problemów. Warto pamiętać zatem przede wszystkim o tym, aby nie decydować się na zabieg zaraz po zdjęciu tipsów lub paznokci akrylowych, które do tej pory zdobiły nasze dłonie. Płytka paznokcia jest po takim zabiegu bardzo cienka, wskazane jest więc odczekanie przynajmniej kilku tygodni, aby mogło dojść do jej właściwej regeneracji. Problemem mogą okazać się również wyjątkowo zniszczone paznokcie oraz nadmiernie spiłowana ich płytka. Na szczęście, nawet takie niedogodności nie wykluczają możliwości poddania się zabiegowi w niedalekiej przyszłości. Osoba, która liczy na pozytywny wpływ manicure japońskiego na wygląd swoich dłoni musi więc przede wszystkim zastosować się do zaleceń specjalisty i wstępnie zregenerować płytkę paznokcia.


Manicure japoński z pewną ostrożnością musi być wykonywany również u dzieci oraz tych klientów, którzy zmagają się z chorobą nowotworową. W tym pierwszym przypadku kosmetyczka zazwyczaj rezygnuje z malowania płytki paznokcia, w tym drugim zaś – prosi o dodatkową konsultację lekarza, aby upewnić się, że zabieg rzeczywiście nie będzie stanowił zagrożenia dla jej pacjenta.

Czas trwania zabiegu ok. 2 godzin